Strona główna > Optymiści
Gmina Cekcyn
TMZC - Towarzystwo Miłośników Ziemi Cekcyńskiej
Borowiacki Portal Agroturystyczny
Witryna Wiejska
strona programu e-Vita
Optymiści - O grupie
Wiosną 2003 r. przy Szkole Podstawowej w Zielonce powstała nieformalna grupa młodzieży "OPTYMIŚCI", współpracująca z Towarzystwem Miłośników Ziemi Cekcyńskiej oraz Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Pruszcz. Wspólnie z podobnymi grupami z Pruszcza i Klonowa ( z gmin Lubiewo i Gostycyn) młodzi z Cekcyna realizowali w roku 2003 program Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży "Dla mojej wsi i sąsiadów". W ramach tego programu grupa przedstawiła projekt "Dla ciała i dla ducha". Głównym zadaniem było utworzenie sekcji aikido ale również szereg działań, adresowanych głównie do dzieci. Rozpoczęliśmy biwakiem w gminnej bazie wypoczynkowej - starym obiekcie poszkolnym w Trzebcinach - Ludwichowie.


Bardzo szybko grupa podzieliła się na dwie sekcje - miłośników sztuki aikido oraz tych, którzy realizują się w działaniach na rzecz kultury i organizacji zajęć dla dzieci. Dziś OPTYMIŚCI mają w swoim dorobku zarówno osiągnięcia sportowe jak i bardzo duży wkład w życie kulturalne Gminy oraz współorganizację wypoczynku zimowego i letniego dla dzieci i młodzieży.

Grupa uzyskała wysoką ocenę swej pracy ze strony Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży - przedstawiciel p. Artur Łęga gościł w SP w Zielonce (w maju 2004), gdzie dokonał podsumowania pracy grupy.

Skończył się projekt "Dla ciała i dla ducha", ale nie skończyła się nasza grupa - współpracujemy dalej i poszerzamy pole swojej działalności.
Portal powstal dzięki programowi "Wieś Aktywna, Budowanie Społeczeństwa Informacyjnego e-Vita". Partnerzy programu:
www, strony internetowe, cms